Prepojovacie prvky Baltrotors

brzdené prepojovacie časť Baltrotors

Prepojovacie prvky Baltrotors („prepojenie, kosti“)

Sú funkčnými spojovacími článkami medzi koncom hydraulického žeriavu/hydraulickej ruky a vrchným úchytom hydraulického rotátora. Vrchné i spodné uchytenie je realizované vždy pohyblivo cez čap. Pohyb hydraulického rotátora (resp. prepojovacie časti) môže byť na oboch čapoch voľný („Prepojenie bez brzdy„), na jednom čapu brzdený („Prepojenie s brzdou„) alebo brzdený na oboch čapoch („Prepojenie s dvojitou brzdou„). Prepojovacie prvky poskytujú pohyb rotátora – „kývanie“ (a príslušenstvo – drapáka, atp. na ňom pripojenom) v dvoch smeroch: rovnobežne s osou rotátora a kolmo na os rotátora.

Ako už bolo spomenuté vyššie, oba tieto pohyby – „kývanie“ môžu byť brzdené, jeden pohyb môže byť brzdený alebo žiadny z nich nemusí byť brzdený.

Propojení hydraulických rotátorů Baltrotors

Prepojenie hydraulických rotátorov Baltrotors

Výhody brzdených prepojovacích prvkov Baltrotors

Použitie bržděné prepojovacie časti znižuje kývanie (a tým pádom aj rázy) bremená, ktoré je uchopené napr. v drapáka hydraulickej ruky a tým pádom:

1) Nemusí operátor hydraulickej ruky dlho čakať, až sa pohyb bremená uchopeného v drapáka ustáli, aby ho mohol napríklad položiť. Tým pádom je rýchlejší a efektívnejší = „Za rovnaký čas toho viac naložia/vyloží“

2) Rázy a výkyvy uchopeného bremena pri pohybe hydraulickej ruky sú zmierňované a obmedzené, čo má za následok nižšie opotrebovanie hydraulického žeriavu/hydraulickej ruky. Zvyšuje sa životnosť hydraulickej ruky a znižujú sa náklady na jej údržbu a servis.

V našej ponuke nájdete mnoho rôznych prepojení, ktorá bola vyrobená pre zvýšenie efektivity Vašej práce a zníženie opotrebovania Vašich pracovných strojov.

„Brzda“ prepojovacích častí Baltrotors je konštrukčne trecou doskovú brzdou, ktorá je u niekoľkých typov aj chránená proti úniku oleja z hydraulického systému (patentovaný systém trecie brzdy).

Brzděná propojovací část Baltrotors - detail

Brzdené prepojovací časť Baltrotors – detail

Ak máte akékoľvek otázky alebo otázky kontaktujte nás prosím na tel .: +420 774 021 693 alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

Všetky články
brzdené prepojovacie časť Baltrotors

Prepojovacie prvky Baltrotors

Jiří Komárek 4.10.2017

Prepojovacie prvky Baltrotors („prepojenie, kosti“) Sú funkčnými spojovacími článkami medzi koncom hydraulického žeriavu/hydraulickej ruky a celý článek


Partnerské weby